Mac ozetleri izle

Just another WordPress.com weblog

Yeni Albümler May 29, 2009

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar

//
// //
//

Atatürk’ün Sevdiği ŞarkılarSadiye Erimli, M. Ufuk Uğuriş ve D. Candan Uzun gibi başarılı Radyo sanatçılarının yorumlarıyla dile gelen ATATÜRK‘ÜN en çok sevdiği şarkılar Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar albümüyle bir arada toplanmış.
Albümde toplam 15 eser yer alıyor. Tümü seçkin eserlerden oluşmuş ve sanatçıların usta yorumlarını kattığı bu albüm CD’siyle birlikte Milli Hatıra isimli özel Atatürk belgeselinin bulunduğu VCD yer alıyor. Keyifle dinleyeceğinizi umuyorum bu albümü.
Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar albümündeki eserler

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Kenan Doğulu Patron Albümü 2009

//
// //
//

Kenan Doğulu Patron Albümü 2009Kenan Doğulu Patron adlı yeni albümüyle bomba gibi geliyor. Bu yaza damgasını vuracak albüm olarak gördüğüm bu albümle ilgili şu an yalnızca albüme de ismini veren Patron adlı şarkının bilgisi bütün sitelerde dolaşıyor. Albüm kapağında da Kenan Doğulu giydiği takım elbiseyle tam bir patron havasında. Şu an albümle ilgili pek bir bilgi olmadığı için ve 31 Mayıs çıkış tarihi olarak belirlendiğinden Kenan Doğulu’nun yeni albümü Patron müzik marketlerde yerini aldığı anda sizlerle burada albümle ilgili paylaşımlarda bulunacağım.
Kenan Doğulu Patron

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Ramiz Bitmez Bu Rap Albümü 2009

//
// //
//

Ramiz Bitmez Bu Rap Albümü 20092007 yılında albüm çalışmalarına başlayan Ramiz, 2008 Kasım ayında albüm kayıtlarına başladı ve Acun Ilıcalı’nın sunduğu Var Mısın Yok Musun adlı yarışma programında 50 Cent ile sahneyi paylaşma şansı bulduktan sonra da hem müziğinden hem de adından bahsetme fırsatı buldu. Var Mısın Yok Musun ile büyük bir fırsat yakalayan Ramiz yarışma programından sonra albüm çalışmalarına hız verdi ve nihayetinde Bitmez Bu Rap adlı albümü çıkarttı.
Ramiz albümü alanında başarılı bir çok isimle çalışarak hazırladı. Bitmez Bu Rap adlı albümde 15 parça yer alıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Özcan Deniz Sevdazede albümü 2009

//
// //
//

Özcan Deniz Sevdazede albümü 2009Özcan Deniz’in son albümü Sevdazede müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçının “Şarkılarımın dünyaya ulaşmasını istiyorum.” söylemiyle çıkan albümde birbirinden güzel 10 parça yer alıyor.
İki yıl gibi uzun bir aradan sonra sevenleriyle tekrar buluşan ünlü sanatçı Avrupa Müzik etiketiyle çıkan albümde Özcan Deniz teknolojiye ayak uydurdu. Sanatçının albümle ilgili sözleri şunlar;
Globalleşen dünyada müziğin çok daha evrensel bir duruma gelebilmesi adına gelişmelerin sıcak olarak takip edilmesi gerekiyor. Sevdazede albümünde teknolojiye ayak uydurmayı ve şarkılarımın Türkiye’den dünyanın dört bir yanına ulaşmasını hedefliyorum.
Albümde yer alan parçalar

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Işın Karaca Uyanış albümü 2009

//
// //
//

Işın Karaca Uyanış albümü 2009Işın Karaca‘nın Uyanış adlı yeni albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. 2 yıllık bir çalışmanın sonucunda çıkan Uyanış albümünde 10 parça yer alıyor. Bu albüm için gece gündüz çalışan ve büyük emek sarf eden Işın Karaca, üç yıllık uzun bir aradan sonra yeni albümüyle sevdikleriyle yeniden buluşuyor. Türkiye’nin en özel ve önemli kadın vokallerinden biri olan Işın Karaca’ya biz de bu son albümünde dilediği başarıyı yakalaması için başarılar diliyoruz.
Albümde yer alan parçalar

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

İbrahim Tatlıses Yağmurla Gelen Kadın yeni albümü 2009

//
// //
//

Her yeni albümüyle 7′den 70′e gönüllerde taht kuran İmparator’un son albümü Yağmurla Gelen Kadın müzik marketlerde yerini aldı. Yağmurla Gelen Kadın son albümünde 13 parça yer alıyor.
Son zamanlarda oldukça popüler olan Kolbastı’da albümde yer alan parçalar arasında.
Yağmurla Gelen Kadın albümünde yer alan parçalar;

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Yalın – Ben Bugün yeni albümü 2009

//
// //
//

Yalın – Ben Bugün yeni albümü 20092009 yazına girerken Ben Bugün adlı yeni albümüyle sevenleriyle buluşan sanatçı müziği ve yeni tarzıyla yine çok konuşulacak gibi. 14 Mayıs’ta çıkan albümde tam 12 parça yer alıyor.
Tarzını ve müziğini çok beğendiğim sanatçıya Ben Bugün adlı yeni albümünde başarılar dilerim. Albümde yer alan parçalar gerçekten birbirinden şahane.
ilerleyen zamanlarda albümle ilgili son haberlerin ve albümde yer alan şarkılar sözlerini sizlerle bu başlıkta paylaşacağım.
Albümde yer alan parçalar

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Yıldız Tilbe – Aşk İnsanı Değiştirir yeni albümü 2009

//
// //
//

Yıldız Tilbe – Aşk İnsanı Değiştirir yeni albümü 2009Olağanüstü şarkıları ve alışılmışın dışında danslarıyla sevenlerinin gönüllerinde taht kuran Yıldız Tilbe uzunca bir aradan sonra yepyeni bir albümle hayranlarıyla yeniden buluşuyor. Sanatçı Aşk İnsanı Değiştirir yeni albümünde hafızaları tazelemek ve yeni anılar biriktirmek adına tam 25 şarkı ile geliyor. Bugün müzik marketlerde yerini alan albümde 20 nostaljik eser 5 de yeni eser yer alıyor. Albümün ilk klibini Anma Arkadaş isimli parçaya çekilecek.
Aşk İnsanı Değiştirir albümü 2 CD’den oluşuyor, fakat tek CD fiyatına
Sanatçıya bu yeni albümünde başarılar diliyoruz.

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Petek Dinçöz Ne Yapayım Şimdi Ben Yeni Albümü 2009

//
// //
//

Petek Dinçöz Ne Yapayım Şimdi Ben Yeni Albümü 2009Petek Dinçöz Ne Yapayım Şimdi Ben isimli yeni albümünün çalışmalarını tamamladı ve albüm çok yakında müzik marketlerde yerini alacak. Petek Dinçöz bu son albümü için çok heyecanlı olduğu gözlerinken Ne Yapayım Şimdi Ben albümü için şunları söylemiş;
Çok özenli bir çalışma oldu bu albüm. Ne Yapayım Şimdi Ben albümünde hem yüksek tempolu hareketli parçalar, hem de duygusal şarkılar yer alıyor. Son aylarda her gün programdan çıktığım gibi stüdyoya kapanıyordum. Son iki buçuk ayda da stüdyoda 12-13 saati bulan çalışmalarım oldu. Bu zaman zarfında yalnızca şarkı söyleme tekniğimde değil, hayata ve mesleğime …

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Hazal “Geriye Dönme” Yeni Albümü 2009

//
// //
// Hazal “Geriye Dönme” Yeni Albümü 2009

Hazal’ın Geriye Dönme isimli yeni albümü müzik marketlerde yerini aldı.
Yaşar Plak etiketiyle çıkan bu yeni albüm birbirinden güzel 9 parçadan oluşuyor.
Albümde Söz ve Müziği Hazal’a ait 4 parça yer alıyor.
Biz de bu yeni albümde sanatçıya başarılar diliyoruz. Umarız dilediği başarıyı bu albümde yakalar.
Albümde Yer Alan Parçalar
* Görmeseydim
Söz: Hazal Müzik: Dost Bilen Kırım
* Geriye Dönme
Söz & Müzik: Dost Bilen Kırım
* Kuru Güller
Söz: Hazal Müzik: Dost Bilen Kırım
* Hata
Söz & Müzik: Hazal
* Uyan
Söz: Hazal Müzik: …

Yazının devamını okumak için tıklayınız »

Yeliz Yeşilmen Fıstık Çıkı Çıkı Yeni Albümü 2009

//
// //
//

Yeliz Yeşilmen Fıstık Çıkı Çıkı Yeni Albümü 2009Yeliz Yeşilmen 2 gibi gibi uzun bir aradan sonra Fıstık Çıkı Çıkı Albümüyle müzik camiasına geri döndü. Yeşilmen bu albümde R&B Hip Hop tarzıyla sevenlerinin karşına çıkacak. Sanatçı ayrıcı kendini bu albümle bulduğunu dile getirmiş.
Seyhan Müzik etiketiyle çıkan bu albümde sanatçı Yelizce bir şeyler yaptığını ve kimseyi kendine örnek almadığını söylüyor. Fıstık Çıkı Çıkı albümü Yeliz Yeşilmen’in çıkarttığı 3. albüm. Yeliz bu albüm için Almanya’dan özel dans hocaları getirtmiş ve bu albüm için dans etmeyi öğrenmiş.

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Yeşim Salkım “7″ İsimli Yeni Albümü 2009

//
// //
//

Yeşim Salkım “7″ İsimli Yeni Albümü 2009Yeşim Salkım 13. albümü olan 7 adındaki albümü müzik marketlerde yerini aldı. 7 adet cover parçadan meydana gelen albümde Yeşim Salkım, hem Pop, hem Türk Sanat Müziği, hem de Türk Halk Müziği’nden oluşan bir repertuar oluşturmuş. Bu albümüyle çok dikkat çekeceğe benzeyen sanatçı önceki albümü Sen Nasılsan Öyleyim adlı albümünde de bunun sinyallerini vermişti.
7 adlı albümdeki parçalardan bir tanesi Yeşim Salkım’ın babası Dursun Salkım’a ait. Dursun Salkım Bu Ne Biçim Aşk Böyle adlı şarkının kayıtlarında kızına uduyla eşlik etmiş.
Albümde Türk Halk Müziği eseri olan söz ve müzikleri Aşık Mahsuni Şerif’e …

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Müge Zeren Fıkır Fıkır Yeni Albümü 2009

//
// //
//

Müge Zeren Fıkır Fıkır Yeni Albümü 2009Müge Zeren‘in Fıkır Fıkır ismini taşıyan son albümünde 10 şarkı yer alıyor. Albümdeki 7 şarkının söz ve bestesi Müge Zeren’e ait. Albümdeki parçalardan 1 tanesinin söz ve bestesi de müzik dünyasında çalışmalarıyla ismini bundan sonra sık sık duyacağımız Osman Taşdaş’a ait. Albümün çıkış parçası olan Fıkır Fıkır’a düzenlemeleriyle farklı bir renk kazandıran Ercan Saatçi de albümde emeği geçenler arasında. Prodüktör ise İnci Ramazi. 3 yıl aradan sonra çıkardığı Fıkır Fıkır albümüyle Müge yepyeni bir soluk yakalamayı düşünüyor. Rec by Saatchi etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı albüm. Fıkır Fıkır parçasına çekilen …

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Seda Yavuz Bi’şeyler Yap Yeni Albümü 2009

//
// //
//

Seda Yavuz Bi’şeyler Yap Yeni Albümü 2009Seda Yavuz‘un ilk albümü Bi’şeyler Yap müzik marketlerde yerini aldı. Dj Hüseyin Karadayı’nın You Dance from Turkey albümünde Vagon adlı şarkıyı seslendiren Seda Yavuz Bi’şeyler Yap ilk albümüyle müzik çevrelerince merakla beklenen bir isimdi. Seda “Ben hem okullu, hem de alaylıyım.” diyor. Bu sebepten de henüz yolun başında olmasına rağmen birçok isimden önde olduğunu düşünüyor. Albüm Ossi Müzik etiketiyle yayınlandı. Yapımcılığını Haken Eren’in üstlendiği albümün dinleyen herkesin çok seveceği düşünülüyor.

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Hande Yener Hayrola Albümü 2009

//
// //
//

Hande Yener Hayrola Albümü 2009Uzun bir bekleyişin ve albümle ilgili çıkan haberlerin ardırdan Hande Yener bomba gibi bir albümle, kendisi de bomba gibi hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hande Yener yeni albümü ve muhteşem sahne showlarıyla sevenleriyle buluşmaya gün sayıyor. Hande Yener’in Hayrola isimli son albümünü 6 Nisan Pazartesi günü tüm müzik marketlerde Avrupa Müzik etiketiyle yer alacak. Hande Yener bu albümde hayranlarına bir de sürpriz yapıp Teoman‘la yaptığı bir düete de albümünde yer verecek
Hande’nin bu son albümü şüphe yok ki bu yazın en fazla dinlenen albümü olacak. Hande Yener de henüz çıkmadan albüme …

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Manga–Şehr-i Hüzün Yeni Albümü 2009

//
// //
//

Hayranlarından uzun süre merakla bekleten Manga yeni albümü Şehr-i Hüzün için Dünyanın Sonuna Doğmuşum klibi ile yeniden dönüş yapıyor. Manga Dünyanın Sonuna Doğmuşum klibinde  yalnızlık konusunu ele almış. Albümün çıkış parçası olan Dünyanın Sonuna Doğmuşum‘a klip  çeken manga bu şarkıda tüketim toplumu ve beraberinde getirdiklerini anlatıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Musa – Çek Git Bebeğim Albümü 2009

//
// //
//

Musa - Çek Git Bebeğim Albümü 2009Beyaz show’da Çek git bebeğim şarkısını Gülşah’la birlikte seslendiren Musa söyledikten sonra sonunda Çek Git Bebeğim‘in albümünü de çıkardı. Musa’yı Beyazıt Öztürk internetten keşfetti ve programına davet edip Çek Git Bebeğim şarkısını Gülşah’la birlikte seslendirdikleri düetle adete bir fenomen haline geldi ve büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Albüm 9 parçadan oluşuyor Çek git bebeğim parçasının bir de remiks versiyonu yer alıyor albümde. Büyük küçük herkesin sevdiği ve şarkısı internetten milyonlarca kez indirilip dinlenen Musa’nın bu albümü çok ses getireceğe benziyor.

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Gülben Ergen – Uzun Yol Şarkıları Yeni Albümü 2009

//
// //
//

Gülben Ergen - Uzun Yol Şarkıları Yeni Albümü 2009Gülben Ergen hayranlarının seçimiyle albüm Uzun Yol Şarkıları ismini aldı ve müzik marketlerde yerini aldı. Sanatçı ‘Uzun Yol Şarkıları’, ‘İçimden Geldiği Gibi’, ‘İçimdeki Sesler’ ve ‘Gülben Ergen Akustik’ olarak hayranlarının seçimine bıraktığı albümünün ismini Uzun Yol Şarkıları olarak belirlendikten sonra birbirinden güzel 10 parçayla satışa sunuldu.
Son albümüyle sevenleriyle tekrar buluşan sanatçıya başarılar diliyorum ben de. Dilediği başarıyı yakalar bu albümünde umarım.
Albüm tek CD olarak yayınlandı

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Mine Benim Günüm yeni albümü 2009

//
// //
//

Mine Benim Günüm yeni albümü 200990′lı yıllardan birçoğumuzun tanıdığı popüler ikili Ajlan-Mine’nin Minesi, elektro-pop tarzında Benim Günüm maxi single’ıyla dönüş yapıyor. Albümdeki tüm parçaların sözleri Mine’ye ait. Son zamanların en iyi elktro-pop çalışması olarak nitelendiriliyor bu albüm.

Yazının devamını okumak için tıklayınız » //
//

Güneşi Gördüm Film Müzikleri Albümü

//
// //
// Güneşi Gördüm Film Müzikleri Albümü

Güneşi Gördüm Mahsun Kırmızıgül’ün Kars, İstanbul, Norveç ve Danimarka coğrafyasında ilerleyen, Anadolu halkının hayatla verdiği çetin mücadelesini gözler önüne seren çarpıcı bir yapıt. Mahsun Kırmızıgül’ün çok ses getiren ilk filmi Beyaz Melek’ten sonra hayata geçirdiği “Güneşi Gördüm”de, birçok değerli oyuncu bir araya getirmişti.
Filmdeki birbirinden güzel ve etkileyici müzikler yer alıyor. İşte Güneşi Gördüm film müzikleri albümündeki birbirinden güzel parçalar.

Yazının devamını okumak için tıklayınız »

Advertisements
 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s